مجوزهای کسب و کارهای اینترنتی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مجوزهای لازم برای راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی / شمیم بلاگ : شما باید درقدم اول به امنیت سایت خود اقدام نمائید و بصورت ویژه به آن بپردازید اگر شما کسب‌ و ‌کار اینترنتی دارید، نیازمند تلاش برای تامین امنیت سایت خود با یک گواهی SSL هستید. SSL ارتباط بین شما و مشتریان شما را رمزگذاری می‌کند تا ترس شما و مخاطبان‌تان را نسبت به ثبت اطلاعات از بین ببرد. از آنجایی که سرقت هویت در فضای اینترنت زیاد است، باید امینت سایت خود را جدی بگیرید. و بعد از سر و سامان دادن به امنیت سایت خود اقدام به کسب مجوزهای لازم برای کسب و کار اینترنتی خود را مهیا کنید. (مقابله با تهدیدات سایبری)


مجوزهای کسب و کارهای اینترنتی
مجوزهای کسب و کارهای اینترنتی 
 


ضرورت داشتن واخذ نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)

در حال حاضر اگر شما تصميم داشته باشيد که کسب وکار اینترنتی براي خود به راه بيندازيد و خريد و فروشي را از طريق اين بستر انجام دهيد بايد يک تاييديه داشته باشيد. این در حقيقت يک اعتبار يا نشانه است که از طرف مرکز توسعه تجارت الکترونیکی کشور که وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت ايران است به عنوان يک تاييديه يا مجوز به فروشگاه های اینترنتی داده می شود.

هرفروشگاهی که صاحب نماد الکترونیکی باشد بطور حتم می تواند مشتريان بيشتری را به خود جلب کند زيرا با وجود اين نماد مردم هم آسان‌تر می‌توانند به فروشگاه شما اعتماد داشته باشند.با توجه به جرایم اتفاق افتاده در زمینه خریدهای اینترنتی از فروشگاه‌های اینترنتی، مراجع قانون گذار را به این فکر انداخت که بتوانند استاندارد و نشانی برای امن بودن این خرید‌ها ایجاد نمایند.

اینماد یا enamad ، که فروشگاه‌های اینترنتی و وب سایت‌هایی که در طراحی سایت‌شان بحث تجارت الکترونیک و کسب و کار الکترونیک وجود دارد، باید از این نماد در طراحی سایت خود استفاده نمایند. اگرچه دریافت این نماد و گواهی شرایط و ضوابطی دارد که آن وب سایت باید آنها را رعایت نماید. پس یادمان باشد اگر به طراحی سایت با فروشگاه اینترنتی می‌پردازیم باید حتما برای دریافت این نماد اقدام نمائیم. با یکپارچه شدن نظارت بر وب سایت‌ها، دریافت ای‌نماد ( e نماد ) برای تمام وب سایت‌هایی که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت دارند الزامی می‌باشد. (ورود به ثبت نام اینماد)


فروشگاه جامع اینترنتی شکا | ای شکا

انواع شیرینی های سنتی، چای، زعفران، عسل ایرانی را از ما بخرید و مستقیم درب منزل تحویل بگیرید
ورود به سایت


ضرورت داشتن لوگوی ساماندهی پایگاه های اینترنتی

این سامانه تحت عنوان سایت ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی در سال ۱۳۸۵ به منظور ثبت اطلاعات مدیران پایگاه‌های اینترنتی ایرانی تشکیل شد. همچنین این پایگاه به عنوان مرجع احراز هویت مدیران پایگاه‌های اینترنتی در کارگروه تعیین محتوای مجرمانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. (تبصره۱ ماده ۲۱ قانون جرایم رایانه‌ای) به استناد این تبصره اگر پایگاهی حاوی محتوای مجرمانه باشد و در صورتی که که مشخصات مدیر پایگاه در ساماندهی ثبت شده باشد، چنانچه وی در اسرع وقت نسبت به حذف محتوای مجرمانه اعلام شده از پایگاه خود اقدام نماید، پایگاهش فیلتر نخواهد شد.


علاوه بر این به استناد آیین‌نامه ساماندهی و توسعه رسانه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی دیجیتال مصوب هیات محترم وزیران تمامی رسانه‌های برخط می‌بایست اطلاعات خود را در این سامانه ثبت نمایند.  (اخذ شامد و لوگو)

مجوزهای کسب و کارهای اینترنتی
مجوزهای کسب و کارهای اینترنتی 
 


ضرورت داشتن کد الکترونیکی شامد

اشخاصی که دارای وب سایت، صاحب اثر نرم‌افزار و اپلیکیشن‌های ایرانی یا خارجی، کانال‌هایی در فضای‌مجازی همچون ، اینستاگرام ، ایتا ، سروش و انواع محصولات دیجیتال هستند می‌تواند دارای کد شامد شوند. جهت دریافت کد ‌شامد برای نرم‌افزارهای کامپیوتری از قبیل آموزشی، کاربردی، کودکان و بخش‌های دیگر دیجیتال باید یک ناشر دیجیتال انتخاب نمایید که از این طریق نرم‌افزار شما مراحل اخذ مجوز انتشار یا تکثیر انجام گیرد. سپس کد شامد برای شما صادر می‌گردد. جهت ‌ثبت‌نام و آموزش اخذ‌ مجوز و آشنایی با اصطلاحات نشر به خدمات‌ نشر شمیم مراجعه نمایید. (شامد چیست؟ / شمیم بلاگ )


نتیجه گیری

باید درنظرداشت که فقط طراحی و داشتن سایت به تنهایی کافی نیست لذا داشتن ایمیل روی دامنه، داشتن واخذ نماد اعتماد الکترونیکی، داشتن لوگوی ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی، داشتن کد الکترونیکی شامد راهم باید لحاظ نمود که شما می‌توانید با مراجعه به سایت این مرکز اطلاعات کافی را اخذ نمائید.


دلایل بی شماری برای ایجاد یک وب سایت وجود دارد اما هدف شما از راه‌اندازی آن نقش تعیین کننده‌ای در این مسئله دارد. اگر فکر می‌کنید که زمان آن رسیده که کسب و کار خود را با حضور آنلاین خود و گسترش ارتباطات بگذارید، حتما باید در فکر راه اندازی وب سایت باشید تا اهداف خود را عملی کنید. هنگامی که به گزینه‌های خود برای حضور آنلاین نگاهی می‌اندازید، خواندن این مطلب در نحوه تصمیم گیری برای ایجاد وب سایت به شما کمک خواهد کرد. (ورود به شمیم وب)

 

ارسال شده در مطالب و اینفوگرافیک

برچسب ها: فناوری اطلاعات, شامد, ساماندهی, نشر دیجیتال, فروشگاه اینترنتی, شمیم وب, کسب و کار, ناشر دیجیتال, اینماد, ssl

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
مجوز ساماندهی ناشر دیجیتال
این سایت متعلق به موسسه فرهنگی دیجیتالی شمیم نرم افزار دانش می باشد.
ورودی این بخش: sh59.ir
ورودی های سایت : shswco .ir | .com
Copyright © 2016 - All Rights Reserved. Designed By: www.shswco.ir