شناد

اینفوگرافیک موانع موفقیت استارت‌ آپ‌ ها در ایران / چندسالی است که فروشگاه‌ های اینترنتی و کسب‌ و‌ کارهای نوپا به عنوان بنگاه‌ های زود بازده مورد توجه مردم و مسئولین قرار گرفته است...


اینفوگرافیک موانع موفقیت استارت‌آپ‌ها در ایران / شمیم بلاگ : چندسالی است که فروشگاه‌های اینترنتی و کسب‌و‌کارهای نوپا به عنوان بنگاه‌های زودبازده یا همان (استارت‌آپ) موردتوجه مردم و مسئولین قرار گرفته است. افرادی که تخصصی در زمینه برنامه‌نویسی تحت‌وب و تلفن همراه مانند اندروید و ios دارند می‌توانند با فراهم‌نمودن وسایل و ابزارهای اولیه و خریدهای متداول این نوع کسب‌و‌کارها همچون دامنه و هاست و ... شروع به ساخت و طراحی اپلیکیشن یا وب‌سایت نموده و به فعالیت در این زمینه ادامه دهند.  

قابل‌ذکر می‌باشد وب‌سایت یا اپلیکیشن فروشگاهی که راه‌اندازی می‌نمایید باید امکان فراوانی داشته باشد نظیر حراج ، تخفیف دربازه‌های زمانی مختلف ، امکان حسابرسی مناسب ، امکانات سهولت در ثبت‌نام کاربران و خرید آسان و مواردی که می‌تواند مورد توجه قرارگیرد و نیاز کاربر را برآورده نماید.

ولی قبل از انجام این‌موارد مسائلی وجود دارند که در اولویت بالاتری قرار دارند ، مواردی همچون مسائل اقتصادی ، تامین مالی کسب‌و‌کار (بودجه) یا جذب اسپانسر جهت ادامه مسیر و همچنین تامین نیروی‌انسانی متعهد و مسئول که بتواند خود را با این مسیر هماهنگ نمایند. همچنین ایجاد محیطی آرام و حضور افرادی خلاق در یک تیم‌کاری هماهنگ ، از ضرورت‌های این نوع کسب‌و‌کارها می‌باشد. باید متذکر شویم کلیه کسب وکارها چه سنتی و چه دیجیتالی دراین موارد ذکرشده دارای اشتراک می‌باشند.    

معمولا گروهی با تامین منابع مالی و ساختار منظم که به آن اشاره کردیم به موفقیت می‌رسند و گروهی هم به دلیل تامین‌نشدن منابع مالی و جذب‌نکردن اسپانسر ، نبود نیروهای انسانی فعال و همراه ، دچار ضعف و کاستی در کسب‌و‌کار می‌شوند و تا بخواهند به نتیجه مطلوب دست‌یابند زمان را از دست‌داده و درنتیجه رقبایی پیدا می‌کنند که باعث می‌شوند کسب‌و‌کار با شکست روبرو گردد.

فراهم‌نمودن تشکل گروهی از افراد مناسب ‌، دلسوز ، متعهد به کار و با مهارت مناسب در زمینه همکاری تیمی باعث می‌شود تا با روند خوبی در کسب‌و‌کار به فعالیت ادامه دهید. در این همکاری‌ها افرادی وجود خواهند داشت که ملاک همکاری آنها صرفا بحث مالی و اقتصادی است که بعد مدتی باعث اختلال در روند پیشرفت کار می‌شوند و حاشیه‌هایی را پدید می‌آورند.

باید توجه‌داشت در این نوع کارها وجود صبر و ایمان به هدف ، در پیشبرد کسب‌و‌کار و شناسایی و تحلیل بازار کار ، هم‌فکری و مشورت با اعضا و افرادی که تجربه خوبی در راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای استارت‌آپی و دیجیتالی امروزی دارند حائز اهمیت است. نمی‌شود انتظار داشت در مدت زمان کوتاهی همه موارد و مشکلات حل‌شوند و به موقع هزینه‌ها و حقوق‌ها و خیلی مسائل دیگر محیا گردد. باید در وهله اول اصل کسب‌و‌کار ، کاملا برپا شود و قدم‌به‌قدم به موارد دیگر با برنامه‌ریزی قبلی پیش بروند تا به مرحله بهره‌برداری و سود دهی برسد .خیلی از کسب‌و‌کارها با کمترین هزینه شروع به فعالیت می‌کنند و با توجه به زمان زیاد و طولانی نسبت به مجموعه‌های بزرگتر مورد توجه هم قرار می‌گیرند.

پس می‌توان نتیجه گرفت اولین قدم موثر و بزرگ در راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها ، تشکیل و تامین نیروی‌های‌انسانی کارآمد ، هم‌فکر ، هم‌جهت ، خلاق و متخصص برای شروع یک کسب‌و‌کار موفق می‌باشد و سپس بقیه در مراحل بعدی آن قرار می‌گیرند.

بخشی از مواردی که نیاز به توضیح‌بود در بالا اشاره‌شد. امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. در  اینفوگرافیک زیر می‌توانید به صورت‌کلی همه موانع اصلی را مشاهده نمایید.


شکا ای شکا  بزرگترین و جامع‌ترین فروشگاه شیرینی سنتی ایرانی
شیرینی‌های سنتی ایرانی را از ما بخرید با قیمت مناسب و ارسال از طریق تولیدکننده‌های هر شهر www.eshoka .ir | .com


اولویت‌های مهم راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها 

دانلود اینفوگرافیک

File name: sh59.ir

608 41

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:


          

با خبر شدن از جدیدترین محصولات با عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جشنواره تخفیفات شناد ، جدیدترین محصولات و طرح های ویژه فروش در خبرنامه سامانه شناد عضو شوید.

مجوز ساماندهی ناشر دیجیتال
سال رونق تولید
هدف از تاسیس سامانه جامع شناد ساماندهی و تسهیل خدمات بهتر و سریع تر به صورت اینترنتی در جهت فروش محصولات دیجیتالی و فرهنگی، نشر دیجیتال و خدمات وابسته به آن بصورت بروز و آنلاین، افزایش سرعت در خدمت رسانی به کاربران، ایجاد فرهنگ سازی و حمایت از تولید ملی در جهت یک حرکت جمعی، اراده ملی و نهضتی همگانی از اهداف این مرکز می‌باشد.