شمیم نرم افزار دانش

مجوزهای لازم برای راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی / اشخاصی که دارای وب سایت، صاحب اثر نرم‌ افزار و اپلیکیشن‌ های ایرانی یا خارجی، کانال‌ هایی در فضای‌ مجازی می‌تواند دارای کد شامد شوند...


مجوزهای لازم برای راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی / شمیم بلاگ : شما باید درقدم اول به امنیت سایت خود اقدام نمائید و بصورت ویژه به آن بپردازید اگر شما کسب‌ و ‌کار اینترنتی دارید، نیازمند تلاش برای تامین امنیت سایت خود با یک گواهی SSL هستید. SSL ارتباط بین شما و مشتریان شما را رمزگذاری می‌کند تا ترس شما و مخاطبان‌تان را نسبت به ثبت اطلاعات از بین ببرد. 


مجوزهای کسب و کارهای اینترنتی
مجوزهای کسب و کارهای اینترنتی 
 


از آنجایی که سرقت هویت در فضای اینترنت زیاد است، باید امینت سایت خود را جدی بگیرید. و بعد از سر و سامان دادن به‌امنیت سایت خود اقدام به کسب مجوزهای لازم برای کسب و کار اینترنتی خود را مهیا کنید. (مقابله با تهدیدات سایبری)


ضرورت داشتن واخذ نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)

در حال حاضر اگر شما تصميم داشته باشيد که کسب وکار اینترنتی براي خود به راه بيندازيد و خريد و فروشي را از طريق اين بستر انجام دهيد بايد يک‌تاييديه داشته باشيد. این در حقيقت يک‌اعتبار يا نشانه است که از طرف مرکز توسعه تجارت الکترونیکی کشور که وابسته به‌وزارت صنعت، معدن و تجارت ايران است به‌عنوان يک تاييديه يا مجوز به فروشگاه های اینترنتی داده می شود.


هرفروشگاهی که صاحب نماد الکترونیکی باشد بطور حتم می تواند مشتريان بيشتری را به خود جلب کند زيرا با وجود اين نماد مردم هم آسان‌تر می‌توانند به فروشگاه شما اعتماد داشته باشند.با توجه به جرایم اتفاق افتاده در زمینه خریدهای اینترنتی از فروشگاه‌های اینترنتی، مراجع قانون گذار را به این فکر انداخت که بتوانند استاندارد و نشانی برای امن بودن این خرید‌ها ایجاد نمایند.


اینماد یا enamad ، که فروشگاه‌های اینترنتی و وب سایت‌هایی که در طراحی سایت‌شان بحث تجارت الکترونیک و کسب و کار الکترونیک وجود دارد، باید از این نماد در طراحی سایت خود استفاده نمایند. اگرچه دریافت این نماد و گواهی شرایط و ضوابطی دارد که آن وب سایت باید آنها را رعایت نماید. اگر به طراحی سایت با فروشگاه اینترنتی می‌پردازیم باید حتما برای دریافت این نماد اقدام نمائیم. با یکپارچه شدن نظارت بر وب سایت‌ها، دریافت اینماد برای تمام وب سایت‌هایی که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت دارند الزامی می‌باشد. (ورود به ثبت نام اینماد)


فروشگاه جامع اینترنتی شکا | ای شکا

انواع شیرینی های سنتی، چای، زعفران، عسل ایرانی را از ما بخرید و مستقیم درب منزل تحویل بگیرید
ورود به سایت


ضرورت داشتن لوگوی ساماندهی پایگاه های اینترنتی

این سامانه تحت عنوان سایت ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی در سال ۱۳۸۵ به منظور ثبت اطلاعات مدیران پایگاه‌های اینترنتی ایرانی تشکیل شد. همچنین این پایگاه به عنوان مرجع احراز هویت مدیران پایگاه‌های اینترنتی در کارگروه تعیین محتوای مجرمانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. (تبصره۱ ماده ۲۱ قانون جرایم رایانه‌ای) به استناد این تبصره اگر پایگاهی حاوی محتوای مجرمانه باشد و در صورتی‌که مشخصات مدیر پایگاه در ساماندهی ثبت شده باشد، چنانچه وی در اسرع وقت نسبت به حذف محتوای مجرمانه اعلام شده از پایگاه خود اقدام نماید، پایگاهش فیلتر نخواهد شد.


علاوه بر این به استناد آیین‌نامه ساماندهی و توسعه رسانه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی دیجیتال مصوب هیات محترم وزیران تمامی رسانه‌های برخط می‌بایست اطلاعات خود را در این‌سامانه ثبت نمایند.  (اخذ شامد و لوگو)

مجوزهای کسب و کارهای اینترنتی
مجوزهای کسب و کارهای اینترنتی 
 


ضرورت داشتن کد الکترونیکی شامد

اشخاصی که دارای وب‌سایت، صاحب اثر نرم‌افزار و اپلیکیشن‌های ایرانی یا خارجی، کانال‌هایی در‌ فضای‌مجازی مانند، اینستاگرام، ایتا، سروش و انواع محصولات دیجیتال هستند می‌تواند دارای کد شامد شوند. جهت دریافت کد ‌شامد برای نرم‌افزارهای کامپیوتری از قبیل آموزشی، کاربردی، کودکان و بخش‌های دیگر دیجیتال باید یک ناشر دیجیتال انتخاب نموده تا از این طریق بتوانید مراحل اخذ مجوز انتشار یا تکثیر را به انجام رسانید. سپس کد شامد برای شما صادر می‌گردد. جهت ‌ثبت‌نام و آموزش اخذ‌ مجوز و آشنایی با اصطلاحات نشر به سامانه خدمات‌ نشر شمیم مراجعه نمایید. (شامد چیست؟ / شمیم بلاگ )


نتیجه گیری

باید درنظرداشت که فقط طراحی و داشتن سایت به تنهایی کافی نیست لذا داشتن ایمیل روی دامنه، داشتن واخذ نماد اعتماد الکترونیکی، داشتن لوگوی ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی، داشتن کد الکترونیکی شامد راهم باید لحاظ نمود که شما می‌توانید با مراجعه به سایت این مرکز اطلاعات کافی را اخذ نمائید.


دلایل بی‌شماری برای ایجاد یک وب‌سایت وجود دارد اما هدف شما از راه‌اندازی آن نقش تعیین کننده‌ای در این مسئله دارد. اگر فکر می‌کنید که زمان آن رسیده که کسب و کار خود را با حضور آنلاین خود و گسترش ارتباطات بگذارید، حتما باید در فکر راه اندازی وب سایت باشید تا اهداف خود را عملی کنید. هنگامی که به گزینه‌های خود برای حضور آنلاین نگاهی می‌اندازید، خواندن این مطلب در نحوه تصمیم گیری برای ایجاد وب سایت به شما کمک خواهد کرد. (ورود به شمیم وب)

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید:


         

با خبر شدن از جدیدترین محصولات با عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از جشنواره تخفیفات شناد ، جدیدترین محصولات و طرح های ویژه فروش در خبرنامه سامانه شناد عضو شوید.

مجوز ساماندهی ناشر دیجیتال
هدف از تاسیس سامانه جامع شناد ساماندهی و تسهیل خدمات بهتر و سریع تر به صورت اینترنتی در جهت فروش محصولات دیجیتالی و فرهنگی، نشر دیجیتال و خدمات وابسته به آن بصورت بروز و آنلاین، افزایش سرعت در خدمت رسانی به کاربران، ایجاد فرهنگ سازی و حمایت از تولید ملی در جهت یک حرکت جمعی، اراده ملی و نهضتی همگانی از اهداف این مرکز می‌باشد.